Těhotenství a Tradiční čínská medicína

Dítě je dar, tak to cítíme nejen při jeho početí, narození, ale po celý život. Touha mít dítě je přirozená a její naplnění nemusí být až tak snadné.

Tradiční čínská medicína může pomoci k početí a donošení dítěte přirozenou cestou. Pro TČM je důležité prozkoumat stav obou budoucích rodičů, vhodné je měření a zapisování bazální teploty (ideálně 3 měsíce), které pomůže odhalit případnou disbalanci menstruačního cyklu. Pokud má žena gynekologické potíže, je třeba přinést zprávu od lékaře.

U vyšetření mužů je vhodné mít výsledky spermiogramu. Na kvalitě spermií se dá dobře pracovat, jejich obnova je relativně rychlá. 

TČM může pomoci při nepravidelném, slabém či bolestivém menstruačním cyklu, absenci menstruace, krvácení mimo cyklus, neplodnosti "bez zjevné příčiny", opakovaných potratech, imunitní reakci na spermie partnera, endometrióze, myomech, těhotenském zvracení, velké únavě v těhotenství...

Pomocí moxy se dá otočit plod - ošetřením akupunkturních bodů předáme miminku informaci, že je čas si vybrat den, kdy se narodí. Většinou se tak stane do 3 dnů, nejpozději však do 5 dnů bez invazivního zásahu. 

V evropských podmínkách nedokážeme napravit neprůchodnost vejcovodů (někteří odborníci v Číně jsou ovšem i tohoto schopni), opravit se nedají ani chromozomální genetické odchylky, které si člověk jako otisk nese od narození.

 

Pojďme najít Vaši zdravotní rovnováhu

Tradiční čínská medicína už více než tisíc let pomáhá lidem na cestě k nalezení tělesné i duševní harmonie. Hledá příčinu nemoci, nepřekrývá jen její symptomy. Ptá se po důvodech vzniku, ty ošetřuje, a snaží se jim předejít.