Užívání čínských bylinek je jednou ze stěžejních metod tradiční čínské medicíny. 

Existuje několik forem bylinných preparátů. Nejčastěji se užívají odvary, které se připravují přímo v bylinkárně. Je to uvařená směs bylin dávkovaná do plastového pytlíčku, který stačí ohřát ve vodní lázni a obsah vypít. Jedná se o jednu z nejsilnějších forem užívání bylinek.

Kdo chce, může si odvary připravovat doma sám z tzv. tangu (směs vybraných bylinek v sušeném stavu). V tom případě pak dostane domů pytel bylin, které si doporučeným způsobem doma připraví. I tento odvar je nejsilnější podobou. Příprava je časově náročnější, odvar je však čerstvý.

Další formou jsou tablety. Jsou o něco slabší než odvary, což se hodí v případě dlouhodobého doplňování např yinu ledvin, což není vhodné uspěchat. Tablety se také připravují v bylinkárně individuálně na míru klientovi. V některých případech je denní dávka tablet až překvapivě velká, je dobré si však uvědomit, že při užívání bylinek jde mimojiné i o celkovou gramáž. Není to výtažek chemických látek, je potřeba vypít/sníst určité množství, aby pracovalo v těle, jak má. 

Pro děti je vhodný san. Je to prášek, který se snadno míchá s vodou a dá se jednoduše dávkovat. Pro děti stačí pár gramů. 

Dále se využívají wany, jedná se o kuličky typizovaných směsí, které nelze nijak modifikovat terapeutem. Výhodou je jejich snadnější dostupnost, dají se koupit na internetu, ale nejsou vytvořené na míru klientovi podle přesné diagnostiky. Nákup těchto wanů bez konzultace s terapeutem nezaručí vysněný efekt a proto jej nedoporučuji.

 

Všechny byliny jsou dovezené z Číny a podléhají velmi přísným normám a kontrolám. Testuje se množství těžkých kovů i plísní. Výsledky si můžete prohlédnout zde.

https://www.tcmbohemia.cz/cinska-medicina/o-produktech-tcm/zpracovani-a-testovani-130

 

Pojďme najít Vaši zdravotní rovnováhu

Tradiční čínská medicína už více než tisíc let pomáhá lidem na cestě k nalezení tělesné i duševní harmonie. Hledá příčinu nemoci, nepřekrývá jen její symptomy. Ptá se po důvodech vzniku, ty ošetřuje, a snaží se jim předejít.